Oświetlenie led do szafy i garderoby

ledNowe technologie oświetleniowe znalazły również zastosowanie w zabudowach wnęk, szafach oraz garderobach. Prym w tej dziedzinie wiedzie oczywiście oświetlenie bazujące na bardzo popularnych ostatnio diodach led.
Dzięki zastosowaniu lampek ledowych nie musimy obawiać się o wysokie rachunki za energię. Oświetlenie takie jest również bezpieczne, gdyż wykorzystuje niskie napięcie 12V oraz nie generuje wysokich temperatur, które mogłyby doprowadzić do pożaru łatwopalnej odzieży. Na chwilę obecną za pomocą specjalnych zestawów możemy możemy oświetlić drążki do wieszania ubrań, półki czy nawet szuflady.
Spory postęp można zauważyć także we włącznikach takiego oświetlenia. Poza standardowymi włącznikami kołyskowymi czy łańcuszkowymi można zastosować przełączniki sensorowe – wystarczy, że dotkniemy niewielki metalowy element lub obudowę samej lampki a światło zapala się natychmiast. Kolejny typ przełączników to wersja z czujnikiem ruchowym na podczerwień – tutaj wszystko działa automatycznie, otwieramy naszą szafę lub szufladę i wszystko zapala się samo.
Przedstawione rodzaj oświetlenia można polecić wszystkim, którzy narzekają na za słabe oświetlenie sufitowe. Jest to też wspaniały dodatek do mebli, który zrobi wrażenie na wszystkich znajomych i rodzinie.